AYSEL ÇIRPANLI

A Y S E L Ç I R P A N L I
Aysel Çırpanlı, 1967 yılında İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Yüksek Resim Bölümü, Zeki Faik İzer Atölyesi’nden mezun oldu.
Salzburg Uluslararası Yaz Akademisi’nde Oskar Kokoshcka Atölyesi’nde çalışan sanatçı, İzmir’e yerleşerek kendi resim atölyesini kurdu.
Resim anlayışını kendini tekrarlamaktan kaçınmak ve özgün ve yenilikçi eserler üretmek temeli üzerine inşa etti. Resim sanatının zor ve farklı tekniklerini keşfetmeye olan ilgisini yaşamının tüm dönemlerinde sürdürdü.
Öğrendikleri ve keşfettikleriyle yetinmeyip sürekli yeni araştırmalar, gözlemler yapmak ve kendini tekrarlamaktan kaçınmak, sanat anlayışının temelini oluşturmuştur. Son dönemde farklı konular ve renk üzerine araştırmalara yönelen sanatçı, aynı zamanda 1967 yılında Amerikan Kız Kolejinde başladığı eğitimci kariyerini 40 yılı aşkın süredir devam ettirmektedir. Yetiştirdiği ve sanat sevgisini aşıladığı her yaştan sayısız öğrencisi kadar kendini de bu süreçte eğitmeyi bilmiştir.
Yaklaşık 350 tablosu yurt içi ve dışındaki özel kolleksiyonlarda bulunan Aysel Çırpanlı, İzmirde yaşamını sürdürmektedir.
A Y S E L Ç I R P A N L I
Aysel Çırpanlı, has graduated from İstanbul State Fine Arts Academy, Higher Education Painting Department, Zeki Faik İzer Atelier in 1967.
The artist, who worked at Oskar Kokoshcka Atelier in Salzburg International Summer Academy, has returned to İzmir to open her own painting workshop.
She has built her painting conception upon creating unique and innovative art works and avoiding self-repetition. Her enthusiasm to explore the challenging and different techniques of painting art continues throughout all stages of her life.
Aysel Çırpanlı

Aysel Çırpanlı

7_DSC0179

Aysel Çırpanlı