II. Uluslararası Görsel Sanatlar Buluşması / II. International Visual Arts Gathering

28 Ağustos 2015
Http://www.visualartsgathering.com Http://www.gorselsanatlarbulusmasi.com

2. Uluslararası Görsel Sanatlar Buluşması

Yer: İzmir, Kedi Kültür Sanat Merkezi

Sergi Süresi: 11-23 Haziran 2015, (2-15 Eylül 2015 tarihleri arasında İzmir Büyük Şehir Belediyesi, Çetin Emeç Sergi Salonu’nda tekrar sergilenecektir.)

Uygulayıcı: Kedi Kültür Sanat Merkezi, Atatürk Cad. 386/A, Alsancak İzmir Tel. 4649935-4649835 E-Posta: info@kedikultursanat.org – kedikultursanat@gmail.com www.kedikultursanat.org

Tanımı ve hedefleri kanaat önderleri ile akademisyenlerin katkılarıyla belirlenen 2. Uluslararası Görsel Sanatlar Buluşması, sanat alanında kendini ifade etmek için mecra bulmakta zorlanan genç sanatçılara ortak bir platform sunmaktadır. Belirlenen danışma kurulu üyelerince eserleri sergilenmeye değer görülen genç sanatçılar, oluşturulan bu ortak platform sayesinde görünürlük kazanmanın yanı sıra serginin satışa açık olması sayesinde maddi gelir elde etme olanağı bulacaklardır. Her sene tekrarlanması hedeflenen etkinlikte farklı yeteneklerin ortaya çıkması ve üretimlerinin desteklenmesi projenin ana amacıdır.

2014 yılında 29 Mayıs – 3 Haziran tarihleri arasında sergilemesi gerçekleştirilen etkinlikte Türkiye’nin farklı şehirlerinden kendi iradeleri ile katılan sanatçıların yanı sıra, İngiltere, KKTC ve İran’dan sanatçıların eserleri izleyiciyle buluşmuştur. Alanında öncü olan sanatçılardan ve kanaat önderlerinden meydana gelen danışma kurulu, sergilenen bu eserleri seçmiştir. Sergilenen eserler ve sanatçıları ise Özel Çamlaraltı Koleji tarafından basılan katalog ile ölümsüzleştirilmiştir.

Bu çağrının ilgilenen tüm genç sanatçılar tarafından değerlendirilmesini dileriz.

« arasında 2 »

Did you like this? Share it!

0 comments on “II. Uluslararası Görsel Sanatlar Buluşması / II. International Visual Arts Gathering

Comments are closed.